Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najczęściej zadawanych pytań przez naszych Klientów.

Po efekcie odczuwania ciepła, którego najłatwiej doznać, nastawiając choć na chwilę grzejnik na maksymalną temperaturę.

Nie. Termometry pokojowe mierzą temperaturę powietrza, na które fale podczerwone nie oddziałowują. Tym samym w pomieszczeniu wewnątrz którego użytkowany jest promiennik podczerwieni zachowujemy chłodne powietrze, które w związku z tym jest bardziej zasobne w tlen i łatwiej się nam oddycha. Mimo niższej temperatury powietrza osoby przebywające w pomieszczeniu odczuwają przyjemne ciepło dostarczane wprost do ich ciał.

Technologia ogrzewania poprzez energię podczerwieni może być wykorzystywana zarówno w panelach grzewczych, jak i mniejszych, przenośnych urządzeniach. W obu wypadkach, koszty eksploatacji są o wiele niższe w porównaniu do innych metod ogrzewania domu.

Dla przykładu, Lampa Cronos IR wykorzystująca energię podczerwieni, przy zmniejszonym zużyciu prądu będzie ogrzewać zdecydowanie większy obszar, niż w przypadku tradycyjnych grzejników.

Tradycyjne grzejniki potrzebują również czasu, by się nagrzać, zanim ciepło będzie odczuwalne. W przypadku ogrzewania IR – proces ten jest natychmiastowy.

Mając na uwadze wszystkie wspomniane wyżej punkty, można dojść do wniosku, że ogrzewanie poprzez energię podczerwieni jest bardzo opłacalną inwestycją. Gdyby porównać ten sposób z innymi, tradycyjnymi metodami ogrzewania, zobaczylibyśmy, że dzięki ogrzewaniu IR można zaoszczędzić nawet 50% wydatków.

Łatwo się domyśleć, że zimą, mówimy tutaj o setkach złotówek, które moglibyśmy przeznaczyć chociażby na weekend w Zakopanem.

Właśnie dzięki znacznie zmniejszonej cyrkulacji powietrza, ogrzewanie zapobiega wzbijaniu się kurzu (pyłków, roztoczy).

Często mówi się, że jeśli w mieszkaniu, czy domu się mocno grzeje, to są to niekorzystne dla grzybów i pleśni warunki. To prawda jedynie po części. W przypadku ogrzewania innego niż poprzez energię podczerwieni, właśnie przez różnorodną temperaturę, możemy nie zdawać sobie sprawy, co za nieproszeni gości rozwijają się w naszej zimnej, zawilgoconej ścianie. Takie warunki są bardzo niekorzystne dla alergików i astmatyków.

Promienie podczerwieni, które ogrzewają pomieszczenie jest absorbowane równomiernie przez sufity, ściany i podłogi, dzięki czemu stwarzają warunki nieprzyjazne niepożądanym współlokatorom.