Jak tanio dogrzać pomieszczenie? Przedstawiamy skuteczny sposób

Temperatura za oknem coraz niższa, a Ty masz problem z dogrzaniem mieszkania. Nieszczelne okna, nieocieplone budynki, kłopot z opałem lub z jego przechowywaniem, zła konserwacja grzejników, są to główne przyczyny chłodu w mieszkaniu lub biurze. Nie potrzebujesz całkowitego remontu, w takim przypadku warto zaprzyjaźnić się z przenośnym termowentylatorem Cronos Clima Heater. Poznaj naszą opinię.

Co to jest termowentylator

Zanim przejdziemy do naszej oceny urządzenia, warto dowiedzieć się, czym właściwie jest termowentylator, do czego służy i na co warto zwrócić uwagę.
To wygodny mały grzejnik inaczej zwany farelką, który zapewni ciepło w dniach, w których najchętniej narzucilibyśmy na siebie kolejny sweter. Ze względu na niedużą moc od 200 do 2000W, najlepiej sprawdzi się małych pomieszczeniach. Rolę elementu grzewczego pełni niewielkich rozmiarów wiatrak, który kieruje powietrze w stronę specjalnej grzałki. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów ciepłe powietrze, które jest wydmuchiwane, może zostać rozprowadzone po całym pomieszczeniu.Zdecydowaną zaletą urządzenia jest fakt, iż nie musisz czekać, aż urządzenie się nagrzeje, wystarczy włączyć termowentylator, a on swoje zadanie wykona od razu. Niestety działa to w dwie strony, jeżeli odłączymy farelkę, natychmiast zniknie ciepłe powietrze.
Również doskonale sprawdzi się jako urządzenie do ogrzewania kierunkowego. Budowa i zasada działania termowentylatora sprawią, że możesz dokładnie ustawić, w który obszar pomieszczenia, powietrze będzie wydmuchiwane.

Mocną stroną urządzenia jest funkcja wentylatora, który ochłodzi nasze powietrze w ciepłe dni.

 

Ważne parametry dla termowentylatora

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w grzejnik na miarę swoich oczekiwań i potrzeb, warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry. W co więc powinien być wyposażony termowentylator?

Zanim dokonasz zakupu, zastanów się, do jakiej powierzchni pomieszczenia go potrzebujesz. Urządzenie z dużą mocą idealnie nada się do pomieszczeń do 20 m2. Jeżeli chcesz dogrzać pomieszczenie o większej powierzchni, warto zastanowić się nad inną metodą dogrzewania np. przenośne grzejniki podczerwieni lub konwekcyjne. Ważne, aby urządzenie posiadało regulowaną moc oraz termostat. Dzięki temu swobodnie dostosujesz moc grzewczą do swoich potrzeb. Korzyścią dla takiego urządzenia jest posiadanie dodatkowych funkcji jak np. automatycznie wykrywanie temperatury oraz tryby pracy. W trosce o nasze bezpieczeństwo, model termowentylatora powinien być zabezpieczony przede wszystkim przed przegrzaniem i chronić nas przed oparzeniami. Ma to szczególne znaczenie, gdy w naszym domu znajdą się małe dzieci.

Mobilny przyjaciel do dogrzewania

Chcemy przedstawićWam konkretny model urządzenia. Jest nim termowentylator + klimatyzator 3 w 1 Cronos ClimaHeater. Nie bez powodu wyróżniamy ten model. Na własnej skórze testowaliśmy to urządzenie w biurze, sprawdzając jego możliwości. Jesteśmy nim oczarowani. Jest to najnowszy produkt dostępny w sklepie New-Electric i zgodnie stwierdziliśmy, że będzie to nasz HIT. Po wyjęciu z pudełka byliśmy miło zaskoczeni, nowoczesnym i jednocześnie estetycznym wyglądem termowentylatora. Pierwsze skojarzenie możemy opisać jednym słowem – głośnik. Dostępność w dwóch kolorach, białym i czarnym, sprawia, że sprzęt staję się uniwersalny i może współgrać z każdym wystrojem wnętrz. Niemała moc, bo aż 1200W nadaje się idealnie do dogrzania pomieszczeń nie większych niż 15 m2. W pomieszczeniu, w którym testowaliśmy to urządzenie, sprawdził się na piątkę! Posiada dwie moce grzania,600W oraz 1200W. Dla naszych warunków w biurze wystarczyła moc 600W oraz funkcja oscylacji, aby doskonale dogrzać dwa stanowiska pracy. Do jego zalet należy zaliczyć energooszczędność – urządzenie jest w stanie nagrzać się w ciągu 2 sekund, a także funkcja funkcję wykrywania otwartego okna – ClimaHeater wykrywa nagły spadek temperatury i automatycznie wyłącza się, aby nie wykonywać niepotrzebnej pracy.Czas nagrzewania działa stanowczo na plus. Jego NAJWIĘKSZĄ ZALETĄ jest możliwość chłodzenia pomieszczenia. Niestety nie mieliśmy możliwości przetestować urządzenia w naturalnych warunkach pogodowych, gdy za oknem czuć skwar, jednak w momencie testów urządzenie było umieszczone w ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie temperatura wynosiła 26 °C. Według specyfikacji, urządzenie powinno chłodzić do 16 °C . Jakie było nasze ogromne zdziwienie, gdy urządzenie, które jeszcze przed chwilą nas ogrzewało, faktycznie po chwili było w stanie ochłodzić wybrane miejsca. Cicha praca wentylatora, nie przeszkadzała nam w wykonywaniu obowiązków. Na pewno w okresie dużych temperatur wrócimy do tego urządzenia, a dzięki jego funkcjonalności wcale nie będziemy musieli chować go do pudełka i przechowywać, czekając na lepszą pogodę. Korzystać możemy z niego przez cały rok, to bardzo wygodne i rozsądne rozwiązanie. Gorąco polecamy to urządzenie, dzięki takim unikalnym produktom tworzymy z pasją rozwiązania, myśląc o naszych klientach.

LEAVE REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *