Koszty ogrzewania podczerwienią

Ten sposób ogrzewania sprawia, że ciepło jest odczuwane błyskawicznie, a my nie musimy czekać, aż nasz grzejnik osiągnie wysoką temperaturę. Znacznie zmniejsza to zapotrzebowanie energetyczne, co owocuje niższymi rachunkami za prąd.

Promienniki podczerwieni to konwektory energii elektrycznej, które zamieniają ją w ciepło. Jak zostało wspomniane już wcześniej, urządzenie nie nagrzewa powietrza, w związku z czym energia cieplna nie jest tracona. Jest to zdecydowana oszczędność, ponieważ ogrzewając np. pomieszczenie w kamienicy, gdzie sufity są wysokie, energia cieplna dociera bezpośrednio do ciał stałych, zwiększając naszą temperaturę odczuwalną.

Oszczędzaj nawet do 65%!

Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 65% więcej pieniędzy, co tylko uwydatnia jego przewagę nad tradycyjnymi metodami ogrzewania. Warto wspomnieć również o tym, że tego typu rozwiązanie nie wymaga montażu żadnych systemów instalacji, więc jest nie tylko wygodne, ale nie generuje również dodatkowych kosztów, co daje możliwość zaoszczędzenie nawet kilku-kilkunastu tysięcy złotych – wystarczy podłączyć je do prądu.

Ekologia i oszczędność

Decydując się na instalację ogrzewania, musimy brać pod uwagę wiele rzeczy; cenę, żywotność, potencjalna szkodliwość dla środowiska, rozkład domu. Obecnie, coraz częściej wspomina się o aspekcie ekologicznym, a przepisy dotyczące korzystania z węgla jako źródła ciepła, nakładają na nas coraz bardziej rygorystyczne wymagania. Warto zainwestować w coś, co posłuży latami, nie czyszcząc naszego portfela tak, jak robi to ogrzewanie konwekcyjne, czy gazowe. Inwestycja w ogrzewanie podczerwienią nie tylko pozwoli zadbać o środowisko, ale i zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych.