Promienniki podczerwieni – ogrzewanie na podczerwień

Ogrzewanie podczerwienią ma coraz większą liczbę zwolenników. Ich największą zaletą jest to, że zapewniają natychmiastowe uczucie przyjemnego ciepła i charakteryzuje je niezawodność.

Promienniki podczerwieni to urządzenia grzewcze, które korzystając z energii elektrycznej, emitują promieniowanie podczerwone. Stanowią tutaj alternatywę dla innych źródeł ogrzewania. Ich olbrzymią zaletą jest wszechstronność oraz uniwersalność zastosowania. Mogą być montowane wewnątrz pomieszczeń, w domu czy mieszkaniu, a także na zewnątrz, na przykład w ogródku, na tarasie czy w zadaszonych altanach. Doskonale sprawdzają się też w budynkach przemysłowych oraz gospodarczych, takich jak hale czy nawet magazyny. Ze względu na swój estetyczny wygląd, idealnie sprawdzają się w biurach, urzędach i instytucjach publicznych.

Uniwersalność i łatwość zastosowania jest tym większa, że nowoczesne promienniki podczerwieni nie przypominają już tych, które znamy z dawnych lat. Obecnie to niewielkie urządzenia, które są niezwykle proste w montażu. Cechują się nowoczesnym designem, a wykorzystane technologie pozwalają w znacznej mierze ograniczyć intensywność światła, które jest wydzielane przez te urządzenia i nadać mu przyjemną dla oczu barwę. Oznacza to, że urządzenia tego typu mogą być montowane wszędzie, bez negatywnego wpływu na nasz komfort. Z tego też powodu coraz chętniej promienniki podczerwieni wykorzystywane są w gastronomii, zwłaszcza te lokale, które wyposażone zostały w otwarte ogródki piwne.

Promienniki podczerwieni posiadają też inne zalety, Są bezpieczne oraz ekologicznie. Nie produkują żadnych spalin czy innych zanieczyszczeń. Energie emitowaną przez urządzenie można łatwo ukierunkować. Olbrzymią ich zaletą jest bardzo duża wydajność. Nawet jedno urządzenie tego typu może ogrzać dużą powierzchnię w zamkniętym pomieszczeniu. W porównaniu do tradycyjnych, standardowych źródeł ciepła, koszt ich instalacji i eksploatacji jest dużo niższy. Sam montaż jest tutaj bardzo prosty. Nie istnieje też konieczność nieustannej konserwacji tych urządzeń. Sam promiennik podczerwieni jest bardzo lekki. Dzięki temu możemy go w każdej chwili przenieść w inne miejsce, do innego pomieszczenia, czy nawet wynieść na zewnątrz. Tym samym dostarczamy ciepło, tam, gdzie jest nam ono potrzebne. Nie bez znaczenia jest też niewielkie zużycie energii elektrycznej w stosunku do uzyskanego ciepła. Na koniec trzeba też wspomnieć o ekologii. W przypadku tego źródła energii nie występują właściwie żadne efekty uboczne. Nie mamy tu do czynienia z emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Nie musimy borykać się z problemem dymu, pyłów, a samo urządzenie nie wydziela żadnych zapachów czy dźwięków. Ta ekologia ma też swoje konsekwencje w postaci bezpieczeństwa zastosowania promienników podczerwieni. Ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z otwartym ogniem, przewodami paliwowymi czy zbiornikami z gazem, to bezpieczeństwo zastosowania całej instalacji jest bardzo wysokie i nie stanowią one zagrożenia dla osób znajdujących się w pomieszczeniu, nawet kiedy zostaną pozostawione włączone bez nadzoru.

LEAVE REPLY

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *